Nie trać zębów - o stomatologii zachowawczej - Dobry stomatolog

Endodoncja mikroskopowa Gliwice

Chociaż dzieci często obawiają się tego

Chociaż dzieci często obawiają się tego, warto od najmłodszych lat uczyć je, że gabinet dentystyczny to miejsce dla nich dobre, a dentysta zadba o ich zęby tak, aby ich uśmiech był zawsze biały i zdrowy. Tysiące

Nie trać zębów - o stomatologii zachowawczej - Dobry stomatolog Endodoncja mikroskopowa Gliwice
dzieci otwarcie mówią o tym, że boją się iść do dentysty, ponieważ boją się bólu. Warto im jednak wytłumaczyć, że w obecnych czasach stomatolog zawsze dba o to, by dzieci nie odczuwały bólu podczas wizyty i ewentualnego zabiegu. Maluchy nie zawsze wszystko rozumieją, dlatego warto być cierpliwym i wyjaśnić dziecku wszystko, o co pyta, w sposób dla niego przystępny. Prawdopodobnie to wystarczy, aby przekonać dziecko do odwiedzenia fotelu dentystycznego. Jeśli jednak opowiedzenie mu o wszystkim i rozwianie jego wątpliwości nie pomoże, warto rozważyć zaproponowanie mu pewnego rodzaju "nagrody", jeśli tylko pójdzie grzecznie do dentysty i cierpliwie zniesie tę trudną dla niego wizytę. Choć nie jest to może najlepsza ze wszystkich dostępnych metod, to działa ona najlepiej - i to nie tylko na dzieci. Możemy więc obiecać dziecku, że w zamian za jego odważną postawę w gabinecie, dostanie od nas wymarzoną zabawkę, lub też, że zabierzemy je w miejsce, o którym mówiło już od pewnego czasu. Może park rozrywki? Może basen? Z pewnością warto ten jeden raz pójść na ustępstwo, które jednak w dłuższej perspektywie może pomóc dziecku pokonać strach przed dentystą. Jeśli podczas wizyty odkryje ono, że istotnie, nie było się czego obawiać, to na następne wizyty będzie szło znacznie chętniej.


W tym najdłużej w przypadku chirurgii

Idąc do stomatologa możemy być pewni, że trafiamy w kompetentne ręce. Bo posiada on wszelkie uprawnienia do praktykowania, a gabinet dentystyczny jest miejscem jego pracy. Nie wolno pozwolić na to, aby kierował nami fałszywy strach. Każdy stomatolog posiada uprawnienia do leczenia schorzeń zębów, schorzeń jamy ustnej i obszaru twarzoczaszki, oraz okolic do nich przyległych. Każdy dentysta może specjalizować się w chirurgii stomatologicznej, w chirurgii szczękowo-twarzowej, oraz w ortodoncji. Ortodoncja jest działem stomatologii i zajmuje się leczeniem wad zgryzu, korygowaniem nieprawidłowości zębowych, oraz leczeniem wad szczękowo-twarzowych. Jak również w periodontologii, która również jest jedną z dziedzin stomatologii. Zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej, oraz profilaktyką. Dentysta może też specjalizować się w protetyce stomatologicznej, stomatologi zachowawczej z endodoncją, w stomatologii dziecięcej, w epidemiologii. Specjalizację może rozpocząć po skończeniu studiów wyższych magisterskich. Specjalizacja trwa od trzech do sześciu lat. W tym najdłużej w przypadku chirurgii twarzowo-szczękowej.


I bardzo dobrze bo dentysta w

Współczesna stomatologia to obszar, który naprawdę ma sporo do zaoferowania potencjalnym pacjentom. I bardzo dobrze, bo dentysta w wielu osobach budzi strach. Dlatego bardzo ważne jest, żeby w dzieciach wyrobić nawyk systematycznego chodzenia do dentysty. To może tylko pozytywnie zaprocentować. Jeśli od dziecka będziemy dbać o zęby, mamy realne szanse na to, że nie będziemy potrzebowali protezy. To już bardzo dużo, bo co swoje zęby, to swoje. Nawet najlepszej jakości proteza nie może konkurować z własnymi zębami. No, jeszcze można iść w implanty, ale trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, że nie każdy może je sobie zafundować. I bynajmniej nie chodzi tu o kwestie finansowe, choć to rzeczywiście kosztowna sprawa, ale o aspekt zdrowotny. Otóż, niektóre organizmy nie akceptują "obcych ciał" i dlatego w takich przypadkach implanty w ogóle nie wchodzą w grę.
Szkoda, że zęby nie wyrastają nam raz na całe życie, bo byłoby to bardzo wygodne. Niestety, nie ma tak łatwo na tym najpiękniejszym ze światów. Nikt jednak nie mówił, że będzie łatwo. W każdym razie, gabinet dentystyczny dzisiaj to miejsce, do którego powinniśmy chodzić bez obaw.


Mimo iż świadomość społeczeństwa w dzisiejszych

Mimo iż świadomość społeczeństwa w dzisiejszych czasach zmienia się dość dynamicznie, to i tak nadal króluje przekonanie, że pośród najbardziej lukratywnych i prestiżowych zawodów musi się znaleźć prawnik i lekarz, w tym także lekarz stomatolog.

Kim jest lekarz stomatolog lub, inaczej mówiąc, dentysta? Jest to osoba, która jest uprawniona do praktykowania w wiedzy z zakresu stomatologii. W Polsce aby uzyskać tytuł lekarza dentysty należy ukończyć pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Oczywiście prawo do wykonywania zawodu uzyskuje się po zdaniu specjalnego egzaminu i odbyciu stażu.

Jak wygląda praca dentysty? Mało kto wie, że gabinet dentystyczny to nie miejsce, do którego na wizytę powinno się przychodzić „prosto z ulicy”. Pojawienie się u dentysty z brudnymi zębami to wyraz braku kultury. Stomatolog oczywiście przyjmie takiego pacjenta, ale podobne faux pas nie tylko źle świadczy o pacjencie, ale utrudnia dentyście pracę.

Dentysta podobnie jak każdy inny lekarz musi mieć „stalowe nerwy”, ponieważ styka się nie tylko z pacjentami cierpiącymi na drobne ubytki albo lekki problem z próchnicą, ale również z osobami, które borykają się z bardzo poważnymi schorzeniami. Krąży również opinia, że jest to profesja, na której można zarobić miliony, mało kto jednak zdaje sobie sprawę z kosztów, jakie dentysta ponosi w ramach prowadzenia praktyki – koszty wynajmu gabinetu, zakupienia i utrzymania sprzętu oraz ewentualnie opłacenia pracowników.


A współczesny stomatolog ma nam naprawdę

O tym, że trzeba dbać o zęby, nie trzeba nikogo jakoś specjalnie przekonywać, ponieważ to rozumie się samo przez się. Wszak zdrowe zęby to podstawa. Czasami zdiagnozowanie niektórych dolegliwości bywa trudne, a okazuje się, że mają one swoje źródło nieleczonych zębach. Zatem gabinet dentystyczny to miejsce, które powinniśmy regularnie odwiedzać, bo wyjdzie nam to tylko na zdrowie. Stomatolog oceni stan naszego uzębienia, założy potrzebne plomby czy po prostu usunie z nich kamień. Dentysta nie gryzie, to lekarz, który ma nam pomóc. A współczesny stomatolog ma nam naprawdę sporo do zaoferowania. Dawne dowcipy o pacjentach uciekających sprzed drzwi gabinetu stomatologicznego można chyba już spokojnie włożyć między bajki. Dzisiaj niektóre zabiegi wykonuje się już pod narkozą, więc nawet najbardziej stroniący od fotela dentystycznego pacjenci mogą być spokojni. Problemem nie jest też już leczenie kanałowe czy ekstrakcja nawet najbardziej trudnego do usunięcia zęba. Najpierw robi się zdjęcie rtg i dopiero po tym podejmuje stosowne kroki.


Kiedy udać się do stomatologa?

Znasz tę sytuację, kiedy ból zęba nie pozwala na niczym się skupić i myślisz, że zwariujesz? Ten moment, kiedy już wiesz, że dentysta będzie musiał sprawdzić, co takiego się dzieje i ulżyć ci w cierpieniu? Nie jest to przyjemna perspektywa, ale aby zadbać o swoje zęby, musimy czasami odwiedzić gabinet dentystyczny. Zalecane jest, aby, jeśli nie dzieje się nic złego, przynajmniej raz na pół roku pójść do stomatologa, w celach profilaktycznych. To pozwoli nam uniknąć niemiłych sytuacji, gdy ból zęba przejmuje władzę nad naszym życiem. Gdy pojawiają się objawy, najlepiej czym prędzej udać się do dentysty, który będzie mógł nam pomóc. Najczęściej mamy możliwość skorzystać ze znieczulenia, co pozwala nam uniknąć dodatkowych odczuć w trakcie zabiegu. Istotną sprawą jest znalezienie dobrego specjalisty, który doskonale zna się na swojej pracy i nie zignoruje żadnego, nawet najmniejszego objawu i pomoże nam zadbać o piękny, ale co najważniejsze, zdrowy uśmiech. Zamiast łykać więc tabletki przeciwbólowe, poszukaj najlepszego stomatologa w twojej okolicy i zadbaj o swoje zęby!



© 2019 http://dobry-stomatolog.naprawiamy.pruszkow.pl/